nlab logo www

19 października 2018 r. rozstrzygnięto konkurs NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge. W gronie zwycięskich start-upów, które polecą do Nevady znalazło się 10 innowacyjnych firm z województwa lubelskiego. Grupa INVESTIN jest operatorem programu.

Program NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem realizowanym w wymiarze transatlantyckim na poziomie regionalnym i stanowym. Grupa INVESTIN została wyłoniona jako operator programu na drodze postępowania przetargowego.

W konkursie NLAB wzięło udział 19 firm, które uczestniczyły w 4 dniach warsztatów i konsultacji z ekspertami INVESTIN, Stanu Nevada oraz Województwa Lubelskiego w ramach Bootacmp Lubelskie, które odbyło się w dniach 03-06.10.2018 r. 18 firm miało także okazję zaprezentować się podczas Demo Day, które odbyło się 11 października. Międzynarodowe grono jurorów oceniało start-upy głównie pod kątem gotowości wejścia na rynek Stanu Nevada i dalszej ekspansji w Stanach Zjednoczonych.

W gronie zwycięzców znaleźli się:

1. CMS4MEDIA

2. Pro-Project

3. Wit-Composites

4. InPhoTech Sp. z o.o.

5. Clinic Hunter Sp. z o.o.

6. Plantalux Sp. z o.o

7. NexBio Sp. z o.o

8. Spino

9. Mint Cloud

10. Akanza Sp. z o.o.

Zwycięzcy zostaną teraz podzieleni na dwie grupy 5-osobowe i polecą do Stanu Nevada, gdzie spędzą po 2 tygodnie. W tym czasie będą uczestniczyć w licznych spotkaniach biznesowych, mentoringu, networkingu, otrzymają wsparcie kilkunastu amerykańskich partnerów w zakresie wejścia i rozwoju swojej działalności na rynku Nevady. Co ważne, program pobytu w Nevadzie będzie w możliwie największym stopniu dopasowany do profilu zwycięskich firm tak, by mogły one jak najpełniej wykorzystać czas spędzony w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza grupa wyleci do Nevady już 18 listopada br.

Program NLAB: Nevada-Lubelskie Acceleration Bridge to pilotaż programu. W założeniach NLAB ma być wydarzeniem cyklicznym na stałe wpisującym się w ramy współpracy Województwa Lubelskiego ze Stanem Nevada. Grupa INVESTIN jest operatorem programu.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy samych sukcesów!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu oraz zobaczenia galerii zdjęć z ogłoszenia zwycięzców na stronie Województwa Lubelskiego.

 

Skorzystaj z doradztwa

Chcesz otrzymać profesjonalne wsparcie w ramach procesu komercjalizacji technologii?

Wyślij zapytanie

Zapisz się na szkolenie

Chcesz zdobyć nowe kompetencje w obszarze komercjalizacji technologii?

Zapisz się

Zgłoś projekt

Chcesz otrzymać wsparcie merytoryczne oraz kapitałowe?

Zgłoś projekt

Dołącz do nas

Szukasz nowych wyzwań zawodowych w obszarze zaawansowanych technologii?

Zobacz oferty pracy