Znak DOBRY POMYSL pion RGBJuż 35 pomysłów zostało zakwalifikowanych przez ekspertów do finału programu Dobry Pomysł. 23 pomysłodawców podpisało umowy na świadczenie usług wsparcia, które są główną nagrodą w programie.

Pilotażowy program Dobry Pomysł został uruchomiony 18 października 2017 roku przez konsorcjum w składzie: Polski Fundusz Rozwoju S.A., Fundacja Zaawansowanych Technologii, Fundacja Centrum Innowacji FIRE oraz INVESTIN sp. z o.o. Program jest skierowany do osób, które są twórcami wynalazków o potencjale rynkowym lub mają ciekawe pomysły biznesowe na wykorzystanie nowatorskich rozwiązań, ale potrzebują profesjonalnego wsparcia w ich dalszym rozwoju. Program cieszy się dużą popularnością – na platformie www.dobrypomysl.pfr.pl zarejestrowano w ciągu sześciu miesięcy od uruchomienia inicjatywy ponad 600 pomysłów.

Podczas 4-etapowej oceny zgłoszonych projektów, eksperci branżowi i analitycy biznesowi wybierają pomysły o największym potencjale i szansach na wdrożenie na rynek. Następnie, ci sami eksperci wraz z koordynatorami, którzy prowadzili pomysły przez wszystkie etapy, dopasowują najlepsze usługi wsparcia. Każdy finałowy pomysł otrzyma kompleksowy dokument analityczny w formie biznesplanu oraz jedną lub dwie dodatkowe usługi – w zależności od rekomendacji. Wybór dokonywany jest spośród następujących opcji:

  • przygotowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej;
  • przygotowanie oferty w celu pozyskania inwestora (pitch deck oraz mentoring);
  • przygotowania rekomendacji i dokumentacji do ubiegania się o dofinansowanie w ramach instrumentów oferowanych przez PFR, PARP, ARP, NCBiR, BGK i inne instytucje.

Sylwetki laureatów programu Dobry Pomysł można znaleźć na stronie www.dobrypomysl.pfr.pl wraz z tytułami i krótkimi opisami ich pomysłów. Wśród nich są m.in.:

  • Tadeusz Pycior – Czysta technologia spalania materiałów opałowych stałych;
  • Łukasz i Karolina Nowak – Akustyczny system do stymulacji rozwoju i monitoringu stanu płodu;
  • Andrzej Wręczycki – Urządzenie do kinetyczno-dyfuzyjnego dopalania spalin w kotłach retortowych;
  • Tomasz Wiórkowski – System automatycznego limitowania szybkości pojazdów silnikowych;
  • Paweł Galach, Przemysław Tyszko – Serwis usług prawnych.

Usługi dla wybranych pomysłodawców będą realizowane w kolejnych miesiącach, najpóźniej do końca sierpnia.

Warto również przypomnieć, że nabór do programu Dobry Pomysł nadal trwa i każda osoba fizyczna, która wymyśliła innowacyjne rozwiązanie, wpisujące się w jedną z Krajowych Inteligentnych Specjalizacji, może zgłosić je poprzez stronę www.dobrypomysl.pfr.pl.

Źródło: Polski Fundusz Rozwoju

Na zdjęciu poniżej: Laureaci programu Dobry Pomysł oraz zespół konsorcjum realizującego program: Polski Fundusz Rozwoju S.A., Fundacja Zaawansowanych Technologii, Fundacja Centrum Innowacji FIRE oraz INVESTIN  sp. z o.o.

Dobry Pomysl Pomyslodawcy laureaci4

 

Skorzystaj z doradztwa

Chcesz otrzymać profesjonalne wsparcie w ramach procesu komercjalizacji technologii?

Wyślij zapytanie

Zapisz się na szkolenie

Chcesz zdobyć nowe kompetencje w obszarze komercjalizacji technologii?

Zapisz się

Zgłoś projekt

Chcesz otrzymać wsparcie merytoryczne oraz kapitałowe?

Zgłoś projekt

Dołącz do nas

Szukasz nowych wyzwań zawodowych w obszarze zaawansowanych technologii?

Zobacz oferty pracy