logo um lublinGrupa badaczy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie opracowała innowacyjną technologię do rozdzielania mieszanin substancji. Grupa INVESTIN wspiera proces komercjalizacji technologii poszukując partnerów wdrożeniowych, gotowych przetestować nowatorskie rozwiązanie w swoim przedsiębiorstwie.

Kwestia rozdzielania, oczyszczania i izolacji składników mieszanin stanowi ważny problem dla firm farmaceutycznych (produkcja leków), biotechnologicznych (wytwarzanie substancji biologicznie aktywnych) oraz chemicznych (wytwarzanie substancji chemicznych i wzorców substancji chemicznych), a także dla laboratoriów naukowo-badawczych (prowadzenie badań z wykorzystaniem czystych substancji/wzorców chemicznych). Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie znaleźli rozwiązanie tego problemu. Stworzyli technologię, która umożliwia uzyskiwanie substancji czystych z ich złożonych roztworów. Tak otrzymane substancje czyste mogą być wykorzystane do różnych celów, np. wytwarzania leków. 

Do dalszej komercjalizacji technologii niezbędne jest jej właściwe przetestowanie w przedsiębiorstwach. Grupa INVESTIN, będąca parterem wdrożeniowym projektu, poszukuje firm, u których produkt mógłby zostać przetestowany w trakcie wizyt studyjnych. Podczas takiego spotkania przedsiębiorca będzie miał możliwość zapoznania się z produktem oraz z wymaganiami technologiczno-produkcyjnymi, co stanowić będzie pierwszy krok we współpracy biznesowej. Wśród korzyści wynikających z wdrożenia urządzania można wymienić m.in.: możliwość czterokrotnego ograniczenia kosztów rozdziału mieszanin substancji, automatyzację procesu, możliwość prowadzenia procesu rozdziału w trybie ciągłym oraz wysoką dokładność i szybkość rozdziału. Przedsiębiorstwa, które zgłoszą swoją chęć współpracy będą miały również niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w rozwoju innowacyjnej technologii oraz przystąpienia, wraz z wiodącym ośrodkiem naukowym, do realizacji grantu na prace B+R.

Podmioty z branży farmaceutycznej i biotechnologicznej, które są zainteresowane współpracą, prosimy o kontakt do 15.12.2017 z Tomaszem Jasińskim, Analitykiem Głównym Grupy INVESTIN na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem telefonu +48 604 527 614.

 

Skorzystaj z doradztwa

Chcesz otrzymać profesjonalne wsparcie w ramach procesu komercjalizacji technologii?

Wyślij zapytanie

Zapisz się na szkolenie

Chcesz zdobyć nowe kompetencje w obszarze komercjalizacji technologii?

Zapisz się

Zgłoś projekt

Chcesz otrzymać wsparcie merytoryczne oraz kapitałowe?

Zgłoś projekt

Dołącz do nas

Szukasz nowych wyzwań zawodowych w obszarze zaawansowanych technologii?

Zobacz oferty pracy