Znak DOBRY POMYSL pion RGBPodczas VI Kongresu E(x)plory, odbywającego się w dniach 18-19 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznych w Gdyni, odbyła się uroczysta inauguracja programu "Dobry Pomysł". Program dedykowany jest innowatorom i odpowiada na potrzeby osób będących twórcami wynalazków o potencjale rynkowym, ale potrzebujących wsparcia do ich dalszego rozwoju. Grupa INVESTIN, będąca jednym z konsorcjantów odpowiedzialnych za realizację programu, uczestniczyła w panelu dyskusyjnym poświęconym "Dobremu Pomysłowi".

Pilotażowy program "Dobry Pomysł" przeznaczony jest dla osób, które są twórcami wynalazków o potencjale rynkowym lub mają ciekawe pomysły biznesowe na wykorzystanie nowatorskich rozwiązań, ale potrzebują profesjonalnego wsparcia w ich dalszym rozwoju. Program wyróżnia się spośród dotychczasowych instrumentów  wsparcia tym, że skierowany jest do osób, które zajmują się działalnością racjonalizatorską i innowacyjną w czasie wolnym lub do tych, które nie mogą liczyć na wsparcie własnych organizacji w rozwijaniu oraz komercjalizowaniu swoich wynalazków i projektów. Do programu mogą zgłosić się studenci, naukowcy, pracownicy firm oraz pozostali pasjonaci techniki i innowacji. Nabór projektów prowadzony jest za pośrednictwem specjalnej platformy dostępnej pod adresem: https://dobrypomysl.pfr.pl/

Tegoroczny Kongres E(x)plory innowacje to już 6. edycja wyjątkowego wydarzenia łączącego przedstawicieli nauki i biznesu. Temat przewodni Kongresu brzmi „Jak akcelerować innowacje? Doświadczenia polskie i nie tylko”. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali autorzy innowacji, startupowcy, studenci, doktoranci, naukowcy, ale również biznesmeni i inwestorzy. Jeden z głównych paneli dyskusyjnych Kongresu poświęcony był prezentacji założeń oraz zasad partycypacji w programie "Dobry Pomysł". W dyskuji wzięli udział: Eliza Kruczkowska Dyrektor ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju, Piotr Koral Prezes Grupy INVESTIN, Mikołaj Różycki z Centrum Innowacji FIRE oraz Joanna Gogolińska Dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii.

 

Skorzystaj z doradztwa

Chcesz otrzymać profesjonalne wsparcie w ramach procesu komercjalizacji technologii?

Wyślij zapytanie

Zapisz się na szkolenie

Chcesz zdobyć nowe kompetencje w obszarze komercjalizacji technologii?

Zapisz się

Zgłoś projekt

Chcesz otrzymać wsparcie merytoryczne oraz kapitałowe?

Zgłoś projekt

Dołącz do nas

Szukasz nowych wyzwań zawodowych w obszarze zaawansowanych technologii?

Zobacz oferty pracy